The list of registrations will be filtered automatically during a search.
 

Hannibal's Crossing Soldiers' Battle

Hannibal's Crossing Soldiers' Battle Elite

Elite MElite W

Elite M (33 athletes or teams)

BIBLastname, FirstnameTownYearClubRegionCountryP
18Aceto IvanLivorno1983Ocr huntersITA
25Ansovini MicheleTolentino1976ITA
10Auteri DavideCagliari19824fitness team monkeySGITA
14bianchi eugeniosormano1985SCOTT OCR TEAM ITALYITA
28Bonaita AlexMilano 1983ASD SPORT R*EVOLUTIONITA
19carmignani alessiopedara 1986ITA
29Cavicchiolo LucaMelzo 1990OCR WILD ARENAITA
26D'Ascenzo FedericoTolentino1987ITA
15Depedri Raffaeletrento1988Black WarriorsITA
2Errico MicheleGenova1980ITA
1Fedi GiuseppeCortona1971ITA
8GIANNICO DAVIDECAGLIARI1992ITA
3Guidi GioeleSaludecio1996BAD BOARSITA
21Maffei GiacomoUrbania1991scoot ocr team italy lwtITA
23MANTOVANI DANIELELivorno1987OCR HUNTERSITA
9Massaccesi DavideOsimo1986ITA
3014Mermillod LucasColombes2000FearFRA
16Musso RobertoAsti1986ITA
6Natalini MarcoSelargius1990ITA
31Nulli GiulioCastel Ritaldi1990Scott OCR Team Italy LWTITA
22Pezzani LucaRivera1987OCR TicinoTISUI
13PILI SIMONECAGLIARI19874 FITNESS TEAM MONKEYITA
11Piras AndreaMonserrato1995Team 4fitness team monkeyITA
30Rezzonico GrégoirePresinge1993GESUI
5Ricci Francesco MariaFirenze1987ITA
20RILLI BERNARDOCALDAROLA1979ITA
24Rodà FedericoSestino1987Spartani dell'AppenninoITA
27Sbaraglia FabioTolentino1980ITA
3023Spaccazocchi Jacopo BrunoPeglio2000Team Knight RaceITA
7Spreafico GiuseppeGalbiate1985ITA
17torrini francescopelago1990x-men team italiaITA
12Trogu DavideRiola Sardo1978Team 4fitnes team monkeyIITA
4Viero PatrizioMonteviale1978BLACK WARRIORSITA

TOP

Elite W (9 athletes or teams)

BIBLastname, FirstnameTownYearClubRegionCountryP
303Csernák EnikőÉrd1988Ocr Èrd HungaryHUN
309Di Gregorio ClaudiaChieti1997Spartani dell'AppenninoITA
1010Molinaro DeborahFabriano1988Molon labeITA
301paltrinieri ilarialissone1994OCR HEROESITA
307ravani rachelemassa1995SCOTT OCR TEAM ITALYITA
306Seban JulieParigi1986FRA
302TONI FEDERICACASCIANA TERME1989OCR BEAR TEAMITA
308Van Axel Castelli RobertaPedara1994ITA
305Zucca FrancescaCagliati19974fitness team monkeyITA

TOP

Hannibal's Crossing Soldiers' Battle Age Group

JUNIOR U20 MJUNIOR U20 WMASTER MMASTER WSENIOR MSENIOR WVETERAN MVETERAN W

JUNIOR U20 M (7 athletes or teams)

BIBLastname, FirstnameTownYearClubRegionCountryP
703canzanella ChristianNapoli2005Dinamica SpartanITA
701Cecera FedericoSpoleto2005MUD&GLORYITA
702Ferri GabrielePoggibonsi2002CRAZY FUNCIONAL GROUP POGGIBONSIITA
3010Gabiccini FabioChiusi della Verna2002CHIUSI VERNA TEAMITA
3012Loddi FrancescoChiusi della Verna2004CHIUSI VERNA TEAMITA
3011Montaini RubenArezzo2002CHIUSI VERNA TEAMITA
704Palmiero LucaPozzuoli2005Dinmaica SpartanITA

TOP

JUNIOR U20 W (3 athletes or teams)

BIBLastname, FirstnameTownYearClubRegionCountryP
501Bacci Emilycasciana terme lari2005IITA
3045Cristilli AliceNapoli2007DINAMICA SPARTANITA
502marconi sofiaCasciana Terme Lari2005OCR BEAR TEAMIITA

TOP

MASTER M (48 athletes or teams)

BIBLastname, FirstnameTownYearClubRegionCountryP
1220barchiesi matteoRAVENNA1998ISOLA CHE NON C'ÈITA
1211bencini matteocapraia e limite 1987OCR BEAR TEAMITA
3004Bernardini LucaFoligno1993Molon LabeITA
1224Betti RiccardoSansepolcro1992Spartani dell appenninoITA
1230Braconi GabrielePiegaro1996Molon LabeITA
1238Brogi RiccardoBuonconvento1992ITA
1206Brunelli MichaelPelago1989X-MEN TEAM ITALIAITA
1234Cafaro NicolaSpoleto1994Mud&GlorySUI
1215Cairo MarcoCernusco sul Naviglio1993ITA
1240Carotenuto MaurizioTorre Del Greco1990Dinamica Spartan / Dinamica SpartanITA
1219Chini LucaCAVRIGLIA1992X-Men team ItaliaARSUI
1202Danesi GiacomoLucca1987LW1T ACADEMYITA
1227De sanctis AlessandroAbbateggio1991Spartani dell'AppenninoITA
1205Falleri LorenzoCastelfranco di Sotto1988Officine del GripITA
1228Fanfano LucaCittà della Pieve1987Mud&GloryITA
3000Filippucci LucaSpello1991Molon LabeITA
1231Gardea Jama Juan Hiroshiroma1993ECU
1222Gattuso DavideMilano1993Arena Team TaurusITA
1201giacone massimorodello1987ITA
3021Giglioli GabrieleEmpoli 1987SUI
1237Gulfo Dionisio MatteoPozzuoli1992Dinamica SpartanITA
1244Leonzio AngeloMontelabbate1989BAD BOARSITA
3022LIUTAJ EljadCarpino FG1990DINAMICA SPARTANITA
1236Mangiapia AlessioRoma 1993Dinamica Spartan ocrITA
1233Mars SebastianoAlta Val Tidone, Caminata1991ITA
3017Martelli FrancescoPontassieve 1993X-MEN TEAM ITALIAITA
1213Marucci AlbertoBorgo panigale1987SCOTT OCR TEAM ITALI LWTITA
1214MASTELLARI GIULIORIMINI1990BAD BOARSITA
1225Matteazzi DavideNoale1987IRL
1241minelli DavideGubbio1995ITA
1223morodei lucaSpoleto1989ITA
1218mosca Alessandro Angelocornate d'adda1989ocr wild arena teamITA
1216Noci MatteoPioltello1993ITA
1242Palazzo EliseoCertaldo1991OCR HUNTERSITA
1221Paparella JacopoOstellato1987Isola che non c'é ocrITA
1232Piazza DarioSessa 1989OCR TicinoTISUI
1239poletti lucaVilla Luganese2000OCR TicinoTISUI
1212Portas Mario simoneCagliari1987ITA
1210Pozzoli AlessandroArosio1991ITA
1226Rezzonico PacoPuplinge1995SpartcampGESUI
1235Rossio MatteoPralboino1998OCR BEAR TEAMITA
1243Ruggieri MarcoVimercate 1991LW1T ACADEMYITA
1203Sassatelli EnricoRavenna1989Beer Team RavennaITA
1229schinetti gianfilippospoleto1993MUD&GLORY academyITA
3002Scoppolini StefanoFoligno1993Molon LabeITA
1217Strada GabrieleSesto San Giovanni1991ITA
1207Tomassetti LucaPoggibonsi1988Crazy Functional Group PoggibonsiITA
1209Vettorello MicheleMilano1989LW1T ACADEMYITA

TOP

MASTER W (19 athletes or teams)

BIBLastname, FirstnameTownYearClubRegionCountryP
1013Angilecchia MariannaCorbetta1989ITA
1004Antonelli NicoleRavenna 1992IITA
1016Belli SusannaAlta Val Tidone, Caminata1998ITA
1008Bottacin SilviaSalzano1988IITA
3042Bovicelli LauraCasteldelci1990Spartani dell'appenninoITA
1006Costagli ElisaPoggibonsi1991Crazy functional group PoggibonsiIITA
1012Delle Grotti Marianorcia1992Mud&GloryITA
1007Furnò GiovannaCertaldo1987Crazy Functional Group PoggibonsiITA
1001La spada GiadaRovigo 1990Bear Brother’s GangITA
3009Montaini MelissaChiusi della Verna1995CHIUSI VERNA TEAM ITA
3005Passerai CelesteCasciana terme 1995ITA
1014Pucci AlessandraCapannoli (PI) 1991OCR BEAR TEAMITA
1015Rosati MichelaSestino1994SPARTANI DELL'APPENNINOARITA
1019Santomarco LauraNapoli1993Dinamica Spartan / Dinamica SpartanITA
1011Siracusa NatachaTremestieri etneo 1999ITA
1003Squarcini ElenaCapannoli1998OCR BEAR TEAMITA
1009Tacchelli LaraRivera1991Ocr TicinoTISUI
1002Tonti SirianaRavenna1992Beer Team RavennaITA
1005Vecchio StefaniaSegrate1990Team sport r*evolutionITA

TOP

SENIOR M (95 athletes or teams)

BIBLastname, FirstnameTownYearClubRegionCountryP
1530Andreotti GiacomoLucca1981X-men Team ItaliaITA
1555antonini gianlucaassisi1972ITA
1546Bartolini AndreaPistoia1986X-MEN TEAM ITALIAITA
1520Bedolo FabioSegrate1986Asd sport r*evolutionITA
1553Berni LorenzoCitta di castello 1982Spartani degli appenniniLUITA
1518Bini FilippoPoggibonsi1977crazy functional group poggibonsiITA
1550Bonazzi AlessioFerrara1982Scott OCR Team ItalyITA
1504Bossi EugenioSemione1986Unkn TeamTISUI
1816Brogi LeonardoBuonconvento1984Ocr HeroesIITA
1517BRUNO CLAUDIOCAPONAGO1977OCR HEROESITA
1549butti fabriziofrancavilla al mare1982ITA
1572Camerlingo MassimoGiugliano in Campania1977Dinamica SpartanITA
1545Campinoti CarloCertaldo1982Crazy Functional Group PoggibonsiITA
1534Canestrari Gian LucaSAN GIOVANNI IN MARIGNANO1972BAD BOARSITA
3040CARAFFINI ATOSSan Michele In bosco Marcaria Mn1979WHITE DONKEYITA
1567Carrabetta Fabioseveso1985ITA
1503Ceccarelli LucaRoma1982ITA
1541Centi FabrizioRoma1974ITA
1507Cesarano LuigiFigline valdarno 1981X-MEN TEAM ITALIAITA
1578Cicerchia LucioCasalecchio di Reno1981ITA
1558cifonelli matteoFoligno1979Mud & Glory AcademyITA
1542Cioccolini AlessioRoma1980ANIS MUDDERSITA
3013Citernesi LorenzoFirenze 1979HuntersITA
1515colangelo pasqualegattatico1975ITA
3019coletto gabrielevinci1974OCR BEAR TEAMITA
1554D'oro DavideLaterina pergine Valdarno1983X-MEN TEAM ITALIAITA
1501De pra JacopoLonato Del Garda1983Bear Brother’s GangITA
1513de simone arturobologna1979 SCOTT OCR TEAM ITALY LWTITA
1580Della Rossa DarioGrumo Nevano1985Dinamica Spartan / Dinamica SpartanITA
1531della vedova cristianUdine1975ITA
1560Di Caro VincenzoMelito di Napoli1974Dinamica SpartanSUI
1573DI CIUCCIO ELIOFOSSANO1982OCR INVICTUS FOSSANOITA
1817Ermetici StefanoRovigo1985ITA
1556facchino lucianocinisello balsamo1973ITA
1537FIORE ANTONIOLARINO1985BAD BOARSITA
1562Fratarcangeli MassimoBoville Ernica 1980Maximus Endurance TrainingITA
1565Fusi AlessandroPoggibonsi1983ITA
1564Georgiev VelizarFerrara 1985L'isola che non c'èBUL
1801Getuli AndreaMonterotondo1980SCOTT OCR TEAM ITALY LWTIITA
1563Gianelli GabrieleRapallo1977ITA
3018Giglioli MassimoMontelupo Fiorentino1978OCR Bear TeamITA
1529Intini MarcoFirenze1973OCR HUNTERSITA
1812Ionita OvidiuFoligno1977Molon labeIITA
1582leoni mauroFIRENZE1973ITA
1540LUCA GAMBERINISAN GIOVANNI IN MARIGNANO1975BAD BOARSITA
1548luperini emilianopisa1972OCR HUNTERSITA
1544LUPOY YURIYmorciano di romagna1981BAD BOARSITA
1539MANCINI Cristianmorciano di romagna1983BAD BOARSITA
1579Manfron RiccardoRovigo 1983Scott ocr team Italy lwtITA
1568Mangini AngeloPutignano1976OCR HeroesITA
1570Marinelli NicolaSant'Angelo in Vado1986knight Race TeamITA
1516Marini Riccio Alessandroverona1972Animals OCR TeamITA
3006Marotta MarcoCarrara1979LW1T ACADEMYITA
1523Massaccese LorisSirolo1984Blast house Audax teamITA
1557Mattiangeli DanieleSpoleto1981Mud&Glory AcademyITA
1528Menchetti DavidFiesole1985ITA
1524Mochi StefanoSan gimignano1980CRAZY FUNCTIONAL GROUP POGGIBONSIITA
1819Molini AlessioRoma1978IITA
1525Mosca PaoloGiussano1986ITA
3020Moscoso JimmyPerugia1978ECU
1536MUCCIOLI MAICOLRICCIONE1984BAD BOARSITA
1502Nardi LorenzoLugano1981TIITA
3041Novelli MircoPennabilli1979Spartani dell'appenninoITA
1538OTTAVIANI MATTEOmorciano di romagna1979BAD BOARSITA
1571Paliotta MarcoBagnolo Mella1979ITA
1508Palmarozza NicolaArezzo1979X-MEN TEAM ITALIAITA
1547pandolfini claudiopappiana1973OCR HUNTERSITA
1521Paolini FrancescoCasole d’Elsa1985Crazy Functional Group PoggibonsiIITA
1526Papaleo CarmineGuardamiglio 1979ITA
3003Papalini FabioMontirone (BS)1973OCR MUDDY BULLSITA
1552Penotti SebastianFabriano 1981Molon labeITA
1532Pepoli SimoneSesto fiorentino 1981Ocr huntersITA
1533Perazzini CristianSAN GIOVANNI IN MARIGNANO1975BAD BOARSITA
1575Pereira Santos Júnior JozemarRoma1979Jay&JayITA
1511Perfetti GinoLivorno1976Ninja caveITA
1527Pezzatini Michelelivorno1972OCR HUNTERSITA
3015Pizzuti GabrieleRoma1973ITA
1512Poggiolini ManuelRavenna1975BeerTeamRavennaITA
1519Pomo ClaudioArese1976LW1T ACADEMYITA
1514Presti RobertoMontevarchi1981X-MEN TEAM ITALIAARITA
1551Ragazzo NicolaSalzano 1986ITA
1574Rascionato LeonardoTerranuova Bracciolini1985X-MEN TEAM ITALIAITA
1510Reggiani RubenZola Predosa (BO)1981Team Around the WodITA
1561Rocca DiegoSegrate1985ITA
1559RONZULLO riccardoACERRA1980DINAMICA SPARTANIITA
1535ROSSI ENRICO MARIASAN GIOVANNI IN MARIGNANO1986BAD BOARSITA
1569russo lucacornate d'adda1982ocr wild arenaITA
1509Salimbeni CristianArezzo1979x-men team italiaARITA
3007signore StefanoVinci1973Ocr Bear TeamITA
1581Sirghi DorinRoma1974Anis MuddersITA
1506Spadaro SantinoDesenzano del Garda1983SXL SPARTANS - OCR TEAMITA
1543Tagliabue DavideSeregno1972Scott Ocr team italy lwtITA
1577Toffoli MorenoPozzuolo del Friuli1985OCR SQUAD FVGSUI
1566Valtorta MatteoInzago1983asd sport r*evolutionITA
1522Zampoli SimoneArezzo1982ARITA

TOP

SENIOR W (24 athletes or teams)

BIBLastname, FirstnameTownYearClubRegionCountryP
1417Abate ChiaraMontevarchi1984X-MEN TEAM ITALIAITA
1422Altobello DoroteaACIREALE1976SUI
1421Calicchio ElisabettaFoligno1979Mud & Glory AcademyITA
1408Candidi FrancescaFirenze1977X-MEN TEAM ITALIAITA
1424CIUFFOLI EMANUELAMISANO ADRIATICO1975BAD BOARSITA
1419De Carvalho Fernandes Natacha SolangeNapoli1985Dinamica Spartan / Dinamica SpartanNEPOR
1403DE MASTRO LOREDANACAPONAGO1979OCR HEROESITA
1402DEL MASTRO ALESSIANumana 1975Leo White AcademyITA
1409Doveri SilviaCalcinaia 1975OCR huntersITA
1425GREGORI SARACATTOLICA1983BAD BOARSITA
1405Improta ImmaPoggibonsi 1986Crazy functional group poggibonsiITA
1415MOSCOSO AmbarAssisi1981Molon LabeITA
1406Motta ConsueloMezzovico1977Unknown TeamTISUI
1412nieminen anniinaROMA1984FIN
1423Paci MartaFoligno1976Molon LabeITA
1404Panerai CeciliaPoggibonsi1979Crazy Functional Group PoggibonsiITA
1414Pardi RaffaellaFoligno1973Molon LabeITA
1401Paschos ChristinaBAGNARA DI ROMAGNA1974TEAM AROUND THE WODUSA
1411Raggi LudovicaSpoleto1982MOLON LABEITA
1407Ramirez AnnamariaTaverne1984TIDOM
1410riga seleneRomito Magra1974OCR HUNTERSITA
1418Savignano SoniaNapoli1986Dinamica Spartan / Dinamica SpartanITA
1413Taddei AliceDeruta1980Mud&gloryOWITA
1416ZAFFINI ENRICAPESARO1985BAD BOARSITA

TOP

VETERAN M (18 athletes or teams)

BIBLastname, FirstnameTownYearClubRegionCountryP
1809Bellucci CorradoRoma1971ITA
3008Bernardini SimoneFoligno1982MOLON LABEITA
1814CARUSO GIULIANOROMA1971ITA
3001Cecconi LucianoOrte1970OCR HEROESITA
1804CECCOTTI DANIELELATINA1971x-men team italiaITA
1821Cicerone GiulioRoma1970IITA
1820di siena gianlucaroma1969ITA
1802Dominici Massimiliano GiacomoSpoleto1971Mud&GloryITA
1807Fabiani MarcoScandriglia 1963MBC OCR TeamITA
1805Ferrari LeonardoFirenze1965OCR HUNTERSITA
1806Giannandrea VincenzoPutignano1970ITA
1813GRASSI STEFANOMILANO1968ITA
1803Iozzelli DonatoSesto Fiorentino1969Amici del FangoITA
1808jean-francois RezzonicoPresinge1963SpartcampGESUI
1818Lamboglia ValerioQuarto1970Dinamica SpartanITA
1822Lelli FilippoSan Giovanni Valdarno1966ITA
1811Veltri AndreaPozzuoli 1969Dinamica SpartanITA
1815Zaffaroni StefanoRoma1964ITA

TOP

VETERAN W (4 athletes or teams)

BIBLastname, FirstnameTownYearClubRegionCountryP
1703acri GraziellaNapoli1968Dinamica SpartanITA
1702Lavinelli CristinaCascina1971ITA
1701Martignetti EvaLivorno1971Ocr HuntersITA
1705Padroni MonicaRoma1971ITA

TOP

Hannibal's Crossing Soldiers' Battle Open

Open MOpen W

Open M (40 athletes or teams)

BIBLastname, FirstnameTownYearClubRegionCountryP
3016Antilici LucaRoma1992ITA
2505ANTONACCI MICHELECARMAGNOLA1970Blackbull Base190ITA
2534Baldini SilvioSpoleto1979MUD & GLORYITA
2533Bergamini LucaViareggio1989ITA
2515Bombardini AlessandroForli1978WildLifeFitnessITA
2518Capucci ErikRimini1977Wildlifefitness ocr teamITA
2510cespa nandoortona1965ITA
2503Chianucci AurelioBibbiena1961ITA
2528chianucci matteorassina1999ITA
2502Chianucci MicheleBibbiena 1994ITA
2523Cristiani StefanoPerugia 1979IITA
2525de luca emanueleortona1993ITA
2519De martino FarienRoma1987ITA
2512Demi AndreaCadegliano-Viconago1990ITA
2521di leonforte sandrinobertinoro1970the huntersITA
2529Ercolanetti MatteoPerugia1992ITA
2540FABRIZI LORENZOSOCI1999ARITA
2501ferretti dinospina1969OWITA
2511galfano alessandrocunardo1994ITA
2506Garbuglia RiccardoBibbiena1994ITA
2517Gardini AndreaForli1985Wild Life Fitness OCR TeamITA
2527Gasperini SandroSpoleto1976Mud & Glory AcademyIITA
2522Giannotta DomenicoMilano1984ITA
2536Mazzini MicheleSan Giorgio di Piano1974AROUND THE WODITA
2532Molteni MarcoCasatenovo1982Ocr Wild Arena TeamITA
2531Moneti MircoSoci1999ARITA
2516ottaviani lucasavignano1992wild life fitnessITA
2539Petrucci GiacomoCortona1990ITA
2537porro francescoalba1987Blackbull Base 190ITA
2530Quirico RobertoPianezza (TO)1985BLACKBULL BASE190ITA
2526riccardo formiconiMarsciano1978ITA
2538Rossi RobertoCoriano 1978Romagna Wild RaceITA
2509Rossi ThomasChitignano1990ITA
2535Ruffino Danielenapoli1991ITA
2542Santeramo FrancescoCortona (AR)1984ITA
2514Schlichting WilliamRimini1988BRA
2504Tallarino MaurizioChitignano1991ITA
2508tinnirello biagio simonebaranzate1987ITA
2520TONI SIMONEFORLI'1985IITA
2507VAGNETTI MATTIACORTONA1992ARITA

TOP

Open W (21 athletes or teams)

BIBLastname, FirstnameTownYearClubRegionCountryP
2005Antonelli DeboraMeldola1992Team Around the WodITA
2006Banini FrancescaTerontola1992ITA
2015bernardini valentinaamelia1980AGITA
2011Codini SaraPerugia1981ITA
2021De Iaco GiuliaSpoleto1990MUD&GLORYITA
2018Ferracchiato RominaSpoleto1981MUD & GLORYITA
2004Filippini GiorgiaMagliano Alfieri 1992ITA
2012Fiorillo AnnamariaSpoleto1972MUD&GLORYITA
2020Fortini DanielaCortona AR1976ITA
2001Ilari AlessiaBibbiena 1996ITA
2007Manzini SaraRoma1997ITA
2014Mattioli FedericaSpoleto1975Mud&GloryITA
2009Minghelli MelaniaForlimpopoli 1987THE HUNTERSITA
2017Palumbo AlessandraSpoleto1962MUD&GLORYITA
2019Pettinari Silvia SofiaSpoleto1991mud &gloryITA
2003Roversi GiuliaMonte San Pietro 1970Around the wodIITA
2002santacecilia robertaortona1973ITA
2016Sendori StefaniaSpoleto1970MUD&GLORYITA
2008Stefani GiuliaBologna1995AROUND THE WODITA
2013tomei deliaroma1966ITA
2010Zanuso FrancescaMedicina BO1992AROUND THE WODITA

TOP

List of participants CSV


Performance Sport Switzerland, Via Franzoni 73, 6600 Locarno | info@performancetiming.ch | RSS | © 2021 Performance Sport Switzerland